Nie wiesz jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Pokaże Ci jakie to proste! Nie powinno Ci to zająć więcej niż 2-3 minuty. Pokaże Ci również co możesz być przyczyną tego, że nie możesz zmienić nazwy strony na Facebooku. Istnieje wiele restrykcji ze strony FB, które mogą uniemożliwić Ci zmianę nazwy fanpage’a. Zacznijmy od tego jak to zrobić, a następnie zajmiemy się rozwiązaniem ewentualnych problemów.

 

Jeżeli masz już swój fanpage na Facebooku to na pewno zainteresują Cię również te wpisy:

 

 

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku

Aby zmienić nazwę strony na Facebooku musisz mieć odpowiednie uprawnienia, a dokładnie Twój profil osobisty musi być administratorem fanpage’a, którego nazwę chcemy zmienić. Przydzielanie ról na stronie znajduje się w ustawieniach fanpage’a, w sekcji „Role na stronie”.

 

Zmiana nazwy strony na Facebooku krok po kroku:

 1. Wybierz opcje „Informacje” na swoim profilu
 2. Wybierz przycisk „Edytuj”, który znajduje się obok Twojej aktualnej nazwy strony na Facebooku
 3. Wprowadź nową nazwę, a następnie wybierz „Kontynuuj”
 4. W ostatnim kroku wybierz „Poproś o zmianę”

 

Niedozwolone nazwy strony na Facebooku

Twoja nazwa strony na Facebooku nie może wprowadzać odbiorcy w błąd. Nazwa musi być odzwierciedleniem tego, co użytkownik na niej znajdzie. Nazwa fanpage’a nie może zawierać:

 • słowa „Facebook”, ani słowa „oficjalnie” lub „official” jeśli strona nie jest oficjalną stroną firmy lub osoby publicznej,
 • samych wielkich liter, oprócz skrótów,
 • nie może obrażać lub naruszać praw innych ludzi,
 • symboli lub znaków przestankowych,
 • wulgaryzmów,
 • błędów ortograficznych,
 • oraz innych form, które znajdziesz na tej stronie.

 

Weryfikacja Twojej nowej nazwy strony na Facebooku może potrwać nawet do 3 dni. Jeżeli Twoja nazwa przejdzie pozytywną weryfikacje to nie będzie mógł jej zmienić przez kolejne 7 dni. Dodatkowo Twoi wszyscy dotychczasowi fani zostaną poinformowani o nowej nazwie Twojego fanpage’a.

 

 

Nie widzisz opcji zmiany nazwy strony na Facebooku

Jeżeli nie widzisz opcji zmiany nazwy strony na Facebooku, to powodów może być kilka:

 • nie jesteś administratorem strony,
 • zmieniłeś już nazwę fanpage’a kilka razy,
 • Twój profil został objęty ograniczeniami.

 

Kontakt z Facebookiem

Jeżeli Twoja nazwa nie została zaakceptowana, spróbuj skontaktować się z działem pomocy Facebooka, który przekaże Ci niezbędne informacje oraz powód odrzucenia Twojej nowej nazwy strony na Facebooku. Kontakt z Facebookiem dostępny jest za pomocą formularza kontaktowego, który znajdziesz na tej stronie.

1 Comment

 1. Dzień dobry,
  nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale spróbuję. Potrzebuję założyć Fanpage z nazwą zaczynającą się od małej litery. Mało tego – druga litera w nazwie jest wielka (czyli tak: sŁowo Słowo). Oczywiście to tylko przykład. Wiem, że to jest niezgodne z zasadami fb. Czytałam gdzieś też, że można do nich wysłać prośbę o zgodę na nazwę niezgodną z regułami. Nie wiem tylko czy najpierw mam założyć stronę (np.z nazwą: SŁowo Słowo) czy wcześniej się z nimi skontaktować? I jak? Myślicie, że jest to w ogóle możliwe mieć taką nazwę Fanpage czy odpuścić i zróbić Słowo Słowo? Zależy mi, bo używam tej nazwy jako marki, i będę promować ją na swoim blogu. Mam nadzieję, da się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Napisz komentarz

Przypnij