Skip to content

Motywy WordPress, które polecam początkującym

motywy wordpress
.

 

 

Zastanawiasz się, które motywy WordPress są najlepsze? Otóż nie ma jednego, najlepszego motywu do wordpressa, który będzie dobrym wyborem dla każdego. Jeden będzie oferował ciekawsze rozwiązania dla e-commerce, a drugi dla blogerów, np. blogów firmowych.

 

Jeżeli nie znasz HTML/CSS i JavaScript to wybór motywu dla Twojej strony musi być podjęty z głową, abyś nie był zmuszony ingerować w kod źródłowy strony. Wszystkie płatne motywy WordPress oferują klientom gotowe szablony wordpress, które w dosłownie kilku kliknięciach wypełniają stronę tzw. demo, które później możesz dostosować pod swoje wymagania – kolory, fonty, tekst, zdjęcia, zakładki, itd.

 

W oddzielnym wpisie możesz przeczytać również czym jest WordPress i jak założyć stronę internetową na WordPressie. Zachęcam Cię do zapoznania się z tym wpisem, zanim zdecydujesz się na zakup motywu do WordPressa.

 

 

 

Płatne, czy darmowe motywy WordPress?

 
 

Koszt płatnego motywu to około 250 zł, więc inwestycja nie jest duża. Ale co tak naprawdę odróżnia motyw płatny od motywu darmowego? Niewątpliwie największą zaletą płatnych motywów jest ich regularna aktualizacja i wsparcie od twórców motywu. Pamiętaj również, że darmowe motywy WordPress będę wymagać od Ciebie dużo więcej umiejętności i czasu. Wybór należy do Ciebie.

 

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji przygotowałem tabelkę za i przeciw. Starałem się, aby wady i zalety nie były zbyt stronnicze.

 

Darmowe motywy WordPress

Płatne motywy WordPress

Nie płacisz nawet złotówki.Koszt motywu to około 250 zł.
Uboga funkcjonalność. Plusem jest to, że motyw przez to może być o wiele lżejszy, a tym samym prędkość ładowania strony będzie szybsza.Wiele funkcji, które są przygotowane z myślą o zwykłym użytkowniku.
Często brak dokumentacji oraz kompletny brak wsparcia ze strony twórców motywu.Specjalnie przygotowana dokumentacja, a w większości przypadków twórcy dają dostęp do poradników video.
Bez umiejętności HTML, CSS i JavaScript możesz nie dostosować swojej strony według swojej wizji.Większość płatnych motywów ma wbudowane narzędzia, które pozwalają użytkownikowi stworzyć stronę na zasadzie układania klocków. Takie rozwiązanie redukuje do zera ingerencje w kod źródłowy strony internetowej.
 Wielofunkcyjność motywów WordPress powoduje w wielu przypadkach, że strona jest ociężała, a jej page speed jest dużo niższy
Brak regularnych aktualizacji powoduje, że Twoja strona internetowa może być narażona na zawirusowanie lub różnego rodzaju błędy, które będą dla Ciebie trudne do wyeliminowania.Wybierając motyw WordPress od najlepszych firm (TemplateMonster, czy Envato Elements)  możesz być pewien, że twórcy będą aktualizować motywy na bieżąco.

 

 

 

Jakie motywy do WordPressa polecam?

 
 

Poniżej przygotowałem dla Ciebie motywy do WordPressa, z których sam korzystam i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie chce polecać Ci czegoś, czego nawet nie widziałem na oczy. W mojej ocenie, każdy z tych motywów jest w pełni przyjazdy dla osób, które nie mają umiejętności programistycznych, ale chcą sami, na własną rękę stworzyć swoją stronę internetową.

 

 

Motyw WordPress – Monstroid2

 

 

 

 

 

Motyw WordPress – Avada

 

motywy wordpress avada

Numer jeden wśród wszystkich motywów do WordPressa na ThemeForest. Motyw został pobrany ponad 525 000 razy, co daje Avadzie status lidera w swojej branży. Motyw bardzo stabilny, świetne wsparcie i bardzo prosty w obsłudze. Świetnie sprawdzi się dla blogerów i stron biznesowych. Jedyne co mogę zarzucić motywowi Avada to brak ciekawych, gotowych szablonów.

 

 

 

Motyw WordPress – JupiterX

 

motyw wordpres jupiterx

 

Ten motyw daje Ci ponad 220 gotowych szablonów, których wybór przyprawi Cię o ból głowy. Na szczęście twórcy w pomocny sposób posegregowali w kategorie wszystkie szablony, abyś mógł wybrać taki, który wpasuje się w Twoje potrzeby.

 

Podobnie jak Monstroid2, ten motyw również posiada wbudowany Elementor Page Builder, który daje użytkownikowi możliwość budowania swojej strony na zasadzie układania klocków lego.

 

 

 

 

Motyw WordPress – Betheme

 

betheme wordpress szablon

 

Jeden z moich ulubionych motywów do WordPressa, który świetnie sprawdza się w przypadków e-commerce oraz stron biznesowych. Posiada kilka ładnych i nowoczesnych szablonów, które możesz zaimplementować na swojej stronie w dosłownie kilka minut. Astra to jeden z lżejszych motywów, które miałem przyjemność używać w swojej pracy.

 

Niesamowicie prosty motyw, który posiada w swojej bazie mnóstwo ładnych szablonów do wyboru, które możesz wykorzystać na swojej stronie klikając kilka razy myszką. Razem z motywem dostajesz bogatą dokumentacje oraz wsparcie 24/7. Monstroid2 to świetne rozwiązanie dla blogerów, właścicieli sklepów internetowych oraz stron biznesowych.

 

 

Podsumowanie

 

Jeżeli właśnie teraz stoisz przed wyborem motywu do swojej pierwszej strony to zachęcam Cię, abyś poważnie rozważył wybór płatnego motywu. Twoja strona internetowa to inwestycja na kilka kolejnych lat. Wybór dobrego motywu pozwoli Ci uniknąć problemów i zbędnego stresu. Raz wydane 250 zł, może zaoszczędzić Ci dużo czasu i pieniędzy.

 

Oczywiście nikt – ani ja, ani twórca motywu nie damy Ci gwarancji, że płatny szablon to idealne rozwiązanie, które w 100% wyeliminuje wszystkie przyszłe błędy i problemy. Świat technologii, którą wykorzystuje się do tworzenia stron zmienia się z dnia na dzień i nikt nie da Ci gwarancji, że Twoja strona będzie cały czas bezpieczna.

 

Mam nadzieje, że nie będziesz musiał/a szukać dalej, a Twój wybór padnie na jedną z 4 opcji, które dla Ciebie przygotowałem.

 

 

.
Oceń ten artykuł
[Wszystkie 1 Średnia: 5]
konsultacja

Umów się na 15-minutową konsultację

Chcesz zwiekszyć sprzedaż? Twoje reklamy nie sprzedają? Skontaktuj się ze mną!

Poznaj skuteczne metody pozyskania klientów. Pobierz bezpłatny eBook!