Skip to content

Praca przez internet dla freelancera – 20 pomysłów

praca dla freelancera

Praca przez internet, czyli freelance to niewątpliwie jedna z najbardziej pożądanych form zatrudnienia. Za pracą przez internet stoi wiele mitycznych wyobrażeń, które sprawiają, że wiele osób chciałoby właśnie w taki sposób zarabiać pieniądze – wykonując pracę w domu, a najlepiej w łóżku. Niestety rzeczywistość jest całkowicie inna, a praca przez internet niesie za sobą tyle samo wad co zalet.

W tym w wpisie chciałbym się z Tobą podzielić 20 pomysłami na to, jak możesz zacząć zarabiać pieniądze pracując przez internet. Możliwości jest dużo, a oferty pracy zdalnej w internecie możesz znaleźć naprawdę wiele.

Jeżeli jesteś w trakcie szukania swojej drogi zawodowej i marzysz o tym, aby porzucić w przyszłości pracę na etacie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Nie czekaj zbyt długo, wybierz dzisiaj jedną z moich propozycji pracy przez internet i sprawdź czy wybór był dobry. Jeżeli po jakimś czasie stwierdzisz, że to nie jest dla Ciebie – spróbuj innej pracy, którą będziesz wykonywać w domu, nigdy nie jest za późno na to, aby uczyć się nowych rzeczy, ba! To czego już się nauczyłeś na pewno nie raz, przyda się w Twojej pracy.

Jaka praca w internet?

Pewnie nie raz spotkałeś się z propozycją pracy w tzw. piramidach finansowych lub MLM. Pamiętasz jak obiecywali Ci tysiące za pozyskanie kilka znajomych do swojej struktury? W tym wpisie nie znajdziesz pomysłów na taką pracę w domu. Znajdziesz tutaj pomysły, które wymagają nauki i systematyczności.

Praca w domu będzie wymagać od Ciebie nie tylko umiejętności sprzedażowych swoich usług. Praca przez internet jako freelancer to bycie osobą, która potrafi:

 • wykonać dobrze usługę,
 • znaleźć klientów,
 • zorganizować swój czas,
 • pracować samodzielnie,
 • ciągle się rozwijać,
 • rozmawiać z klientami,
 • zarządzać podwykonawcami,
 • zna podstawy marketingu internetowego

W wielkim skrócie – czym więcej potrafisz, tym więcej zarobisz ponieważ Twoi zadowoleni klienci będą chcieli zlecać Ci nie tylko wykonanie strony lub napisanie tekstu. Wykonując usługi przez internet staraj się ciągle rozwijać i poznawać nowych specjalistów, aby móc delegować im inne zadania. Taki system pracy pozwoli Ci bardziej rozwinąć skrzydła.

Dla kogo jest praca przez internet?

Pracę przez internet może wykonywać każdy – osoba, która jeszcze pracuje na etacie lub może być to praca dla mam w domu. Również świetnym rozwiązaniem będzie praca w domu dla studenta.

Praca przez internet jest dla osób na każdym etapie życia, jednak trzeba mieć również wiele cech, które pomogą Ci z uśmiechem wykonywać swoją pracę. Jeżeli myślisz, że praca zdalna to podróżowanie, picie kawy w Starbucksie i spotkanie biznesowe w fajnych kawiarniach i jest to Twoja jedyna motywacja to czas się uszczypnąć i obudzić z tego pięknego snu. Na taki scenariusz będziesz mógł liczyć tylko wtedy, kiedy solidnie na to zapracujesz. Przed Tobą jeszcze długa droga – nadgodziny, sporo nerwów, zwątpień i walki z samym sobą.

Praca przez internet – gdzie szukać?

Istnieje wiele miejsc w sieci, w których możesz znaleźć zlecenie dla freelancerów. Najwięcej ofert pracy przez internet znajdziesz na Facebookowych grupach oraz portalach z ogłoszeniami o pracę. Poniżej przygotowałem dla Ciebie kilka grup oraz stron, na których możesz znaleźć swoje pierwsze zlecenie na pracę zdalną.

Grupy na Facebooku z ofertami dla freelancerów:

Portale z ogłoszeniami dla freelancerów:

Zawody, który mogą wykonywać pracę przez internet

Praca zdalna jest możliwa w przypadku wielu zawodów, jednak nie wszystkich. Istnieje sporo zawodów, które uzależniają pracownika od wykonywania swoich obowiązków w określonym miejscu i określonym czasie. Są to m.in. budowlaniec, hydraulik, złota rączka, lekarz, kierowca i inne. W przypadku tych zawodów praca w internecie nie ma prawa bytu – siła wyższa, której chyba nie muszę tłumaczyć 🙂

Jeżeli czytasz ten artykuł, zakładam, że masz już pomysł, bądź jego zalążek. Zdajesz sobie również sprawę, że Twoja obecna praca daje możliwość przejścia na freelance lub nie. Pamiętaj, że zawsze jest dobry moment na zmianę branży. Nie ograniczaj się swoim wykształceniem lub kilkuletnim stażem na stanowisku, które nie sprawia Ci przyjemności. Czytając ten tekst, jesteś na dobrej drodze, aby zmienić swoją karierę zawodową i zacząć pracować przez internet!

20 pomysłów na pracę przez internet dla freelancera

 1. Tłumacz
 2. Copywriter
 3. Social Media Manager
 4. Korepetytor
 5. Sklep internetowy
 6. Dziennikarz
 7. Specjalista SEO
 8. Księgowy
 9. Producent muzyczny
 10. Doradca finansowy
 11. Wirtualna asystentka
 12. Fotograf/Retuszer
 13. Grafik komputerowy
 14. Dietetyk
 15. Web Developer
 16. Specjalista ds. reklamy
 17. Organizator wycieczek
 18. Tester
 19. Gamer
 20. Programista
Oceń ten artykuł
[Wszystkie 2 Średnia: 3]
konsultacja

Umów się na 15-minutową konsultację

Chcesz zwiekszyć sprzedaż? Twoje reklamy nie sprzedają? Skontaktuj się ze mną!

Poznaj skuteczne metody pozyskania klientów. Pobierz bezpłatny eBook!